Teleskopik Şemsiye

Teleskopik Şemsiye Neden Kullanılır?

Teleskopik şemsiyeler, müşterilerin memnuniyetini sağlamakta oldukça etkilidir. Şemsiyeler bilindiği üzere insanlar tarafından yağmurdan korunabilmek amacı ile kullanılmaktadır.

“Yazları mükemmel fakat kışın ne yapacağız?” diyorsanız, kışın yanlarına birtakım eklemeler yaparak kapanabilen, uygun kumaştan yapılan ve bununla birlikte hasar görmeyen şemsiyeler sayesinde hem yağıştan hem de soğuk havalardan korunabilirsiniz.

Lakin gelişen dünya düzeninde, şemsiyeler de gelişim evresine geçerek birçok amaç için kullanılır;

Dekorasyon, şık tasarımlar, işletme ve ev süslemek, bu alanlardan yalnızca birkaçıdır.

Şemsiyelerin amacı yağmurdan korunmak olurken, teleskopik şemsiyeler ise hem yağmurdan korur hem de yazları serin bir ortam oluşturabilmeye yardımcı olur.

Teleskopik şemsiyeler bulunduğunuz alanın gözde oturma yerlerini şık bir tasarım ile dekore eder. Kafe veya restoran işletmecilerin en çok tercihi olan teleskopik şemsiyeler, evinizin bahçesinde de kullanıma uygundur.

Otel bahçelerinin oturma alanları için en uygun şemsiye türü teleskopik şemsiye; yağmur geçirmez ve kaliteli kumaşlardan üretilir. Fazla yer kaplamaması ile birlikte, yırtılmaz orta borusundan yukarı kaldırarak açılan şemsiye türüdür.

Teleskopik Şemsiye Modelleri

Teleskopik şemsiye modelleri, katlanabilir şemsiye anlamına gelir. Şemsiyenin ana borusunun içerisinde yer alan boru yukarı doğru kaldırıldığında şemsiye kapanır.

Aşağı yöne doğru indirildiğinde ise teleskopik şemsiye açılır. Şemsiyenin açık ve kapalı hali arasında uzunluk farkı vardır.

Genel olarak sahil kenarı kafelerin tercih etmekte olduğu bu şemsiye modeli, açık ve serin havalarda gölge bir ortam oluşturarak müşterilerin memnun olmasını sağlar.

Teleskopik Şemsiye Özellikleri

 • Kumaşları ithal kumaş olup, akrilik kumaştan üretilir. Malzeme olarak kullanılan kumaşın çürümez garantisi bulunur.
 • Teleskopik şemsiyeler mekanizma sayesinde açılıp kapanır.
 • Şemsiyeye oluk sistemi dahil ederek hem yan yana şemsiye olarak kullanılabilir hem de yağmur sularından kurtulabilirsiniz.
 • Alüminyum gibi kaliteli malzemelerden üretilir.
 • Büyük çaplı rüzgarın üzerinde olan fırtınalar var ise şemsiyeyi kapatarak korunaklı olan bir alana saklamak gerekir.

Teleskopik Şemsiye Kullanım Alanları

Yazları evinize gelen misafirlerinize bahçenizde mangal yapmak isterseniz, bu şemsiyenin estetik tasarımı ile bahçenize şıklık kazandırabilirsiniz.

Ayrıca, içerisine masa ve sandalye gibi eşyaları da ekleyerek görünüşü güzel bir oturma ve sohbet alanı oluşturabilirsiniz.

Teleskopik şemsiye kullanım alanları arasında farklıklar olabilir. Bu noktada yapmanız gereken yaratıcılığınızı kullanarak teleskopik şemsiyeyi nerede ve nasıl kullanacağınıza karar vermektir.

Teleskopik şemsiye kullanıldığı her alana uyum sağlar ve o alanı süsleyerek güzelleştirir.

Buradaki esas nokta; teleskopik şemsiye yalnızca sizi hava şartlarına karşı korumakla kalmayıp, korunmak için koyduğunuz yeri de süslemesidir. Bu durum dışarıdan gelecek olan müşterilerinizin de ilgisini çekecek ve memnun kalacaklardır.

Bahçe gibi alanlarda kullandığınızda da mutlaka size olumlu getiriler sağlar. Teleskopik şemsiye altında sevdikleriniz ile birlikte sevgi dolu sohbetler ederken bir taraftan çayınızı içebilirsiniz.

Bir başka ifadeyle, teleskopik şemsiye sıcak ve sevgi dolu ortamların kuşkusuz en yakın dostudur.

teleskopik şemsiye

  İsim Soyisim
  E-Mail Adresi
  İletişim Numaranız
  Şirketiniz

  İlinizi Seçin

  Tam Adresiniz
  Seçilen Ürün:
  (Montaj sadece İstanbul içi içindir.)
  teleskopik şemsiye fiyatları
  Hotline