Şemsiye Tente

Şemsiye tenteler, işletmeler için vazgeçilmez tente modellerinden biridir. Özellikle çoklu masa kullanılması gereken geniş alanlarda büyük rahatlık sağlayan şemsiyeler, kolay ve rahat kullanım imkanı sunan tente modelleri arasında yer alır.

Şemsiye tente ürünlerigünümüzde ev bahçeleri, işletme bahçeleri, havuz başları ve restoran, kafeler gibi birçok alanda sıkça tercih edilir. Özellikle de deniz kenarı işletmelerinin en çok tercih ettiği tente modellerinin başında gelir. Kullanıldığı alanı hem yağmurdan hem de güneşten koruyan şemsiyeler, geniş bir alanı koruma kapasiteleri sayesinde aynı anda birçok kişinin şemsiyenin koruma özelliğinden faydalanmasına olanak sağlar.

Şemsiye Tente Özellikleri

Şemsiye tente özellikleri oldukça fazla olan ve sıkça tercih edilen ürünler arasında yer alır. Dışarıdan bakıldığında tam bir şemsiye görünümünde olan şemsiye tentelerin genellikle tepe noktalarında hava alanı bulunur. Özellikle rüzgarlı günlerde alttan veya üstten gelen hava, şemsiyeyi hareket ettirebilir. Şemsiye tentelerde ayrı bir hava alanı bulunduğunda, şemsiyeler hareket etmeden sabit kalabilir. Şemsiye tente kullanımı özellikle de işletmeler için oldukça işlevseldir.

Şemsiye tente sistemleriistenildiği zaman kolayca kapatılabilen, hem işlevsel kullanıma hem de estetik bir görünüme sahip olan tente modelleridir. Kullanıldığı her alanda rahat ve pratik kullanımın yanı sıra güneş ve yağmura karşı tam koruma sağlayan şemsiyeler, bu özellikleri sayesinde birçok işletme ve kişi tarafından sıkça tercih edilir.

Şemsiye tente mekanizması, iç kısmı yukarı itilerek açılan bir sisteme sahiptir. Şemsiye açıldığında kilidine oturtulur ve sabitlenir. Altındaki dayanıklı ve hareket etmesini önleyen ağırlık sayesinde, şemsiye çatısının altındaki insanlar güvenle oturabilir. Bu nedenle kolay kullanım ve estetik görünüme sahip olan şemsiye tenteler, çoğunlukla işletmeler tarafından tercih edilir. Şemsiye tente teknik özellikleri ise şöyle sıralanabilir:

 • Teleskopik veya krikolu profil
 • Sabit paslanmaz veya tekerlekli çelik tabla
 • Dairesel veya kare form
 • Alüminyum profil ve döküm tabla
 • Yerli akrilik veya ithal tente kumaşı
 • Rüzgara karşı dayanıklı ağır tabla gövdesi
 • Birbirinden farklı renk ve model seçeneği
Şemsiye Tente Seçimi Nasıl Yapılır?

Şemsiye tente seçimiyaparken şemsiyenin kullanılacağı alanı ve kullanım amacını belirlemek, doğru bir tercih yapabilmek adına oldukça önemlidir. Örnek vermek gerekirse, rüzgarlı alanlarda kullanılması düşünülen şemsiye tentede baca sisteminin olmasına dikkat etmek gerekir.

Şemsiye modelleriarasından seçim yaparken, şemsiyede kullanılan kumaşın kalitesine ve şemsiyenin mekanizmasına özellikle dikkat edilmelidir. Bunun yanı sıra kumaşın ısı ve su geçirmemesi deşemsiye seçimiyaparken dikkat edilmesi gerekenler arasında yer alır.

Şemsiye tente modelleribirbirinden farklı özelliklere sahiptir.Teleskopik Şemsiyebu şemsiye tente modellerinden biridir. tercihi yaparken en çok dikkat edilmesi gereken nokta şemsiyenin kullanılacağı alandır. Ev bahçelerinde kullanılması düşünülen şemsiyelerin daha küçük boyutlu olması ve bahçe mimarisine uyum sağlaması gerekir.

İşletmeler tarafından dış mekanda kullanılan şemsiye tente modelleri, çok daha fonksiyonel ve büyük ebatlı olmalıdır. Havuz ve plaj kenarlarında ise bu alanlara özel şekilde üretilen havuz ve plaj şemsiyeleri tercih edilir.

şemsiye tente

  İsim Soyisim
  E-Mail Adresi
  İletişim Numaranız
  Şirketiniz

  İlinizi Seçin

  Tam Adresiniz
  Seçilen Ürün:
  (Montaj sadece İstanbul içi içindir.)
  şemsiye tente fiyatları
  Hotline