Tente

Tente, iklim şartları ve olumsuz hava koşullarından korunmak amacıyla kullanılan, uygulanacak alanın üzerine gerilen bir tür örtü veya çatı olarak tanımlanabilir. Tenteler, sağlam ve dayanıklı kumaştan veya alüminyum çıta kapağı ile kaplanmış olan kaynaklı bir çerçeveden üretilir.

Tente sistemleri, kullanıldığı alanı güneş ışınları veya yağış gibi olumsuz hava şartlarından koruyan, aynı zamanda evlerde, araçlarda, kafe, market ve restoran gibi işletmelerde sıkça tercih edilen ürünlerden biridir. Evlerdeki balkon ya da teras gibi alanların yanı sıra camların da üzerine kurulabilen tente sistemi, iş yerleri ve kafe, restoran gibi mekanların açık alanlarının güneş ve yağıştan korunması için kullanılan ürünlerdendir.

Tente Ne İçin Kullanılır?

Tente kullanım alanları ve işlevselliğinin fazla olması ile hem bireysel hem de kurumsal olarak sıkça tercih edilen ürünlerden biri haline gelmiştir. Tente alırken dekorasyon amacı ile yapılan tercihler kadar konfor adına yapılan tercihler de bir o kadar yaygındır. Tenteler, kullanıldığı her alanın dekorasyonunda, şık bir ortam oluşmasına büyük katkı sağlar. Yağış veya rüzgar gibi olumsuz hava koşullarından korunmak amacı ile de sıkça tercih edilir.

Tente kullanımı, tütün maddelerinin yasak olduğu yerlerde özel bir sigara içme alanı oluşturarak, büyük kolaylık sağlar. Ayrıca havuzlarda hem yaz hem de kış mevsiminin getirdiği olumsuz havalara karşı yüksek koruma sağlar. İnsan hayatını kolaylaştıran özellikleri, tentenin ‘niçin’ kullanıldığı sorusuna açıklık getirmeye yeterlidir. Tente hem güvenlik hem de konfor sağlama özelliği sayesinde günümüzde çok fazla kurum ve kişi tarafından tercih edilir.

Tente Özellikleri Nelerdir?

Tenteler, kullanıldığı her alan için hem estetik hem de pratik bir yatırımdır. Kullanıldığı ev ya da iş yeri gibi alanlarda yalnızca renkli ve estetik bir görünüm yaratmakla kalmaz, aynı zamanda iç mekanda ısı kazanımı sağlar. Bu sayede enerji faturalarının azalmasında da oldukça etkilidir.

Güneşin fazla ve zararlı ışınlarını engellemek, iç mekanlarda rahatlık ve konforu arttırırken mobilya ve döşemeleri güneş ışınlarının neden olduğu renk solması ve bozulmalardan korur. Alanları güneş ve yağmurdan koruyan tenteler sayesinde, açık alanlar kullanışlı ve keyifli bir hale getirilebilir.

Tente Nerelerde Kullanılır?

Tente, işlevsel kullanımı ve estetik görünümü ile birçok mekanda sıkça tercih edilen edilen ürünlerden biridir. Tentenin Kullanım Alanları başlıca şöyle sıralanabilir:

 • Ev
 • Villa
 • Kafe
 • Restoran
 • Manav
 • Depo
 • Fabrika
 • Forklift
 • Kamyonet ve
 • Küçük işletmeler ile özel üretimler

Tente Çeşitleri Nelerdir?

Tente çeşitleri, hem kişiler hem de işletmeler tarafından sıkça tercih edilen ürünlerdendir. Her ihtiyaca ve isteğe uygun çeşidi bulunan tenteler, kullanıldığı alanlarda güneş ve yağmur, kar gibi yağışlara karşı yüksek koruma sağlar. Ayrıca birbirinden şık ve modern tente modelleri ile, mekanlara estetik bir görünüm katılmış olur.

1. Sabit Tente

Sabit Tente, iklim koşulları ile güneş ışığı ve yağış gibi olumsuz hava şartlarına son derece dayanıklı bir kumaştan veya alüminyum çıta kapağı ile kaplanan kaynaklı metal çerçeveden üretilir. Sabit Tenteler adından da anlaşılabileceği gibi pencere, kapı ya da veranda kapısının üzerindeki bina duvarına sabir şekilde tutturulur.

2. Körüklü Tente

Körüklü Tente, yandan gelen güneş ışınlarını da körüğü sayesinde engelleyebilen ve istenildiği gibi ayarlanabilen tentelere verilen isimdir. Balkon ve pencerelerin yanı sıra küçük işletme ve esnaf dükkanlarının girişinde sıkça tercih edilen Körüklü Tenteler, kenarlarındaki oval şekli sayesinde kullanıldığı alana sadece üstten gelen değil yanlardan gelen güneş ışınları ve yağmur suyunu da engelleyerek, oldukça işlevsel bir kullanım sağlar.

3. Mafsallı Tente

Mafsallı Tente, özellikle bahçe, balkon ve teras alanları için uygun olan tente çeşididir. Mafsallı kelimesi, birbirine eklenmiş, bağlanmış eklem anlamına gelir. Mafsallı tente de adını, bir dirsek şeklinde hareket eden kollarının dışa doğru düzelerek açılmasından almıştır. Mafsal fonksiyonu sayesinde açılır kapanır özelliği olan Mafsallı Tenteler, her mevsim kullanım kolaylığı sağlayan ve şık görünümü ile sıkça tercih edilen tente çeşitlerinden biridir.

4. Pergola Tente

Pergola Tente, özellikle kafe, restoran ve otel gibi işletmelerin sıkça tercih ettiği tente çeşitlerinden biridir. Bu tente çeşidi ile yatay bükümlü ve çatı şeklinde olan açık alanlar, tente ile kapatılabilir. Pergola tente sistemi özel kumaşı ve açılır kapanır mekanizması sayesinde kullanıldığı alanı yazları güneş ışınlarından, kışları ya da yağmur ve kar gibi yağışlardan korur. Pergola tenteler aynı zamanda, modern ve özgün tasarımları ile mekanlara estetik bir hava görünüm kazandırır.

Tente Kullanım Avantajları

Tente avantajları arasında mekanların şık ve göze daha güzel görünmesine destek olması ilk sırada söylenebilir. Tenteler sayesinde mekanlar, çok daha estetik ve modern bir görünüme sahip olur. Aynı zamanda tentelerin, yapı ve ruhsat gibi bir zorunluluğu da yoktur ve işletmelerin daha çok kullanım alanı elde edebilmesi için çok kullanışlı bir yapıdır. Tenteler, konforu zahmetsiz bir şekilde ayağınıza getirirken; reklam amacı ile kullanılmaya da son derece uygundur.

Tente Fiyatları

Tente fiyatları, evinize, bahçenize veya işletmenize yaptırmak istediğiniz estetik tasarımlı ve pratik kullanımlı tente çeşitleri için değişiklik gösterir. Tente fiyatlarında belirleyici olan etkenlerin, seçtiğiniz tentenin modeli, özellikleri ve metrekaresi olduğu söylenebilir.

İMK Tente olarak sizlere en kaliteli tente çeşitlerini en uygun fiyat garantisi ile sunuyoruz. Kaliteli, estetik ve uygun fiyatlı tente modelleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

tente modelleri

  İsim Soyisim
  E-Mail Adresi
  İletişim Numaranız
  Şirketiniz

  İlinizi Seçin

  Tam Adresiniz
  Seçilen Ürün:
  (Montaj sadece İstanbul içi içindir.)
  tente modelleri siparişi
  Hotline