Folyo Baskı

Folyo Baskı Nedir?

Folyo, daha çok dijital baskı işlemlerinde kullanılan ve PVC türündeki arkası yapışkan baskı malzemesi olarak tanımlanabilir. Folyo, ek olarak başka bir malzemeye ihtiyaç duymadan birçok yüzeye yapışabilmesi nedeniyle sıkça tercih edilir ve günlük yaşamda birçok farklı alanda kullanılır. Reklam sektörünün de çatısı altına giren folyo malzemesi sayesinde, folyo baskı yöntemi uygulanabilir hale gelmiştir.

Dijital baskı tekniği ile folyo üzerine baskı yapılır. Genellikle mağazaların vitrinlerinde görülen yazıların tamamında bu baskı tekniği kullanılır. Ayrıca folyoların farklı farklı renk seçeneği bulunur; bu sayede farklı alanlarda istenilen grafik çalışmaları memnun edici sonuçlar meydana getirir. Plotter olarak bilinen alet sayesinde, folyoların üstüne istenilen çizim, resim veya yazılar kesilerek kullanıma hazır hale getirilir.

Folyo Çeşitleri

Folyo çeşitleri üç çeşit olarak incelenir. Bu çeşitlilikler folyoları birbirinden ayıran özelliklerdir. Folyoları birbirinden ayıran çeşitlilikler şöyle sıralanabilir:

1.Normal Folyo

Normal olan folyolar tabelalarda, cephelerde, cam vitrinlerde ve yönlendirmelerde kullanılır.

2.Şeffaf Folyo

Şeffaf folyoya dijital baskı ters baskı olarak yapılır ve içeriden yapıştırılır.

3.Cast Folyo

Cast folyolar, girintisi ve çıkıntısı fazla olan mekanlarda ve araç kaplamalarında kullanılır. Üzerine özel laminasyon atıldığı zaman daha uzun ömürlü kullanım imkanı sunar.

İç Mekan Folyo Baskı Nedir?

İç mekan folyo baskı, kullanıldığı alanlar nedeniyle insan ile teması çok kolaydır. Folyo baskı da göz önünde bulundurulması gereken en büyük unsur, insan sağlığına zarar vermeyen özelliğe sahip olmasıdır. Bu nedenle yapılan baskının boya kullanarak yapılması son derece önem taşır. Su bazlı boyaların sağlığa herhangi bir açıdan zararlı olmadığı tıbbi olarak kanıtlanmıştır.

Dış Mekan Folyo Baskı Nedir?

Dış mekan folyo baskı uygulamalarında istenen özellik, dayanıklı olmasıdır. Kalıcı olmasının istenme sebebi ise kar, rüzgar, güneş gibi doğa şartları ile temas halinde kalacak olmasıdır. Folyo baskıların tüm bu olumsuz etkenlere karşı dayanıklı olması beklenir. Bu dayanıklılık, solvent adı verilen boyalar kullanılarak sağlanır. Folyo baskı isteğe bağlı olarak büyük ebatlarda da uygulanabilir.

Dış mekan folyo baskı hem uzun yıllar kullanılabilir hem de düşük maliyetlere sahip olması açısından reklam verenlerin maliyetini de ciddi oranda düşürür. Ayrıca folyo baskıların her şekildeki yüzeye uygulanabilmesi mümkündür. Bu sayede normal şartlarda reklam afişi veya reklam içerikli olan alanlara da kaplama yapabilmesi mümkündür.

Folyo Baskı Avantajları Nelerdir?

Gelişen teknoloji vasıtasıyla birçok alanda farklı alternatifler gelişmektedir. Birbirleri ile sonu gelmeyen bir rekabet halinde olan reklam firmaları, hedeflerine ulaşabilmek adına ciddi destekler sunar. Bu sürede folyo baskı istenilen taleplere en hızlı bir şekilde cevap vererek ilk sıralara yerleşmiştir.

Dijital baskı işlemleri sırasında kullanılan folyo, genel olarak farklı işlemlere ihtiyaç duyulmadığı için tercih edilir. Alanınızda istediğiniz havayı yaratabilmek için folyo baskıyı istediğiniz yüzeye yapıştırabilirsiniz. Çoğunluk olarak reklam sektöründe kullanılan folyo baskı, bulunduğunuz yerin havasını değiştirerek farklı bir görünüm kazandırır.

folyo baskı

  İsim Soyisim
  E-Mail Adresi
  İletişim Numaranız
  Şirketiniz

  İlinizi Seçin

  Tam Adresiniz
  Seçilen Ürün:
  (Montaj sadece İstanbul içi içindir.)
  folyo baskı fiyatları
  Hotline