Folyo Cam Giydirme

Folyo cam giydirme, farklı alanlarda kullanılır ve PVC malzemeden üretilir. PVC malzemenin arkasına uygulanan yapışkan, kullanacak alanlara göre değişkenlik gösterir. Bu değişkenlikler ikiye ayrılır. Markalar folyoda kod numarasının sonlarında P ya da R ibaresini bulundurur, bu harflerin açılımı ise Permanent ve Removable’dır.

Removable (non-permanent) folyolar, yapıştırıldıkları yerden söküldüklerinde yapışkan bir iz bırakmadıkları ve kolay sökülebildikleri için sıkça tercih edilir. Permanent yapışkan folyolar ise oldukça kuvvetli yapışkan folyolardır; bu folyolar tekrar sökülmeye gerek duyulmayan alanlarda kullanılır.

Folyo Cam Giydirme Nasıl Uygulanır?

Bazı cepheler kıvrımlı olduğundan ölçüleri zor alınır. Bu nedenle kesinlikle uzman birinin ölçü alması gerekir. Ortaya doğru bir iş çıkması isteniliyor ise ölçünün doğru şekilde alınması şarttır.

Folyo cam giydirmeyaptırmakta kararlı iseniz ölçünün doğru şekilde alınıp alınmadığına mutlaka dikkat edin. İşin başında kullanılan yöntemler, genelde işin sonunda ortaya nasıl bir şey çıkacağına dair fikir verir.

Folyo cam giydirmeyapılacağı sırada hangi yöntemlerin kullanıldığını gözlemleyerek, nelerin yapılmadığını ustaya bildirebilirsiniz. Sonunda iyi bir şey çıkması için alanında uzman kişiler ile çalışmanız ve gözlem yeteneğiniz oldukça önemlidir.

Folyo Cam Giydirme Özellikleri

PVC malzemeden üretilmekte olan dijital baskı folyolar, düz alanlara, oluklu alanlara uygulandığı zaman kendi içinde kollara ayrılır. Örnek vermek gerekirse, oluklu araç üzerine uygulanacak olan cast folyolar 36 mikron kalınlığında olurken; düz zemin üzerine ve araç üzerine uygulanan folyolar 80 mikron kalınlığında olmaktadır.

Folyo cam giydirme uygulamalarında kullanılan laminasyonlar, aynı yapışkan ve PVC özelliklerine sahiptir fakat laminasyonların üretiminde dijital baskıyı güneşten koruyabilmek amacıyla UV koruyucusu kullanılır. Böylece güneş ışınları dijital baskıyı soldurmaz. Firmalara göre değişkenlik gösterse de rulo halinde kullanılan folyolar, 100’den 200 cm’e kadar farklı enlerde üretilir. Renk seçeneklerinin de bulunduğu yapışkanlı folyolar, genellikle 126 cm’dir. Çin malı folyoların ise sektörde neredeyse bulunmadığını söylemek mümkündür.

Folyo Cam Giydirme Seçenekleri

Folyo cam giydirme seçenekleri temel olarak dört başlık altında incelenebilir.

1.Cephe One Way Vision (Delikli Malzeme)

Cam kaplı binalarda kullanılabilen bir folyo türüdür. Delikli ve yapışkanlı bir folyo tipi olan bu malzeme, içeriden dışarıyı gösterebilir ancak dışarıdan içeriyi göstermemektedir.

2.Buzlu Folyo

Bu folyo türü, genel olarak dekoratif amaçlı kullanılır. Asıl amacı ise dışarıdan içerisinin gözükmemesidir. Ayrıca buz folyo, güneşin ışınlarının içeriye girebilmesini sağlar. Buz folyo üzerine isteğe bağlı olarak baskı da yapılabilir.

3.Cephe Mesh Germe (Delikli Vinil)

Bu malzeme delikli olmasıyla beraber brandadan üretilir. Tıpkı One Way Vision’da olduğu gibi içeriden dışarıyı gösterebilir. Mesh, cepheye germe yöntemi ile monte edilir. Binanın dış yüzeyine demir karkastan zemin oluşturularak, üzerine mesh gerilir.

4.Cam Filmi

Cam Filmi, güvenlik ve ışığı kesmek amaçlı kullanılır. Cam kırılmaları olduğunda camın dağılmasını engeller. Ayrıca birçok farklı renk yelpazesine de sahiptir.

folyo cam giydirme

  İsim Soyisim
  E-Mail Adresi
  İletişim Numaranız
  Şirketiniz

  İlinizi Seçin

  Tam Adresiniz
  Seçilen Ürün:
  (Montaj sadece İstanbul içi içindir.)
  folyo cam giydirme fiyatları
  Hotline