Branda

Branda veya diğer bir adıyla Vinil, PVC köklü olan bir malzemedir. Brandalar, her geçen gün açık hava reklamcılığı sektöründe de oldukça önem kazanmıştır. Yıllar boyu tente, çadır gibi ürünlerle birlikte sıkça kullanılan bir malzeme olan branda, zaman içerisinde teknolojinin gelişmesiyle birlikte reklamcılık sektöründe vazgeçilmez haline gelmiştir.

Öncelikli olarak afişlerde olarak kullanılmaya başlanan ve üzerine yazılar ekleyerek kullanılmaya devam edilen branda baskılar, şimdiki zamanlarda dijital baskı makineleri aracılığıyla yapılan baskı tekniği sayesinde kullanımı en kolay olan reklam malzemelerinden biri olmuştur.

Branda Kullanım Alanları

Brandalar, birçok farklı alanda kullanılmaktadır;

 • İnşaatlar,
 • Çiftlikler,
 • Özel günler,
 • Doğum günleri,
 • Seçim afişleri,
 • Pankartlar,
 • Kış Bahçesi
 • Cephe kaplama

Böylesine çok kullanılan brandalar, reklamcılığın bir parçası haline gelmiştir. Dijital baskı makineleriyle branda üzerine yapılmakta olan baskılara branda baskı adı verilir.

Sektörde yeni baskı malzemeleri ve yeni baskı teknikleri geliştirilerek, branda baskı modeli de kullanılmaya başlanmıştır.

Branda Çeşitleri

Branda çeşitleri ve kullanım kolaylığı açısından sıkça tercih edilir. Tercih edilmesinin en büyük nedeni; yapılarının esnek ve sağlam olmasıdır. Brandalar, güneş, kar, yağmur gibi hava koşullarından etkilenmeyen malzemeden üretilirler. Diğer taraftan fiyatları ve görselliği bakımından da oldukça uygundurlar. Bu yüzden branda özellikleri, açık hava reklamcılığında popülerleşmiş olan bir ürün olarak karşımıza çıkarlar.

Sektörde iki şekilde de söylenmekte olan branda baskı ile vinil baskı esasen aynı ürünlerdir. Branda malzemesini çeşitlendiren Avrupa branda ve Çin brandadır. Avrupa branda gramaj olarak daha kalın bir malzemedir.  Bu branda çeşitleri de fiyatlarda değişiklik göstermektedir. Avrupa vinil kalitesinden ötürü Çin viniline göre pahalılaşırken, Çin vinil ise malzemesinden ötürü Avrupa vilinden daha ucuzdur. Kişi kaliteden daha çok fiyata önem veriyor ise  Çin vinil tercih edilebilir. Fakat kişinin önem verdiği şey kalite ise ve fiyatı konusu ikinci planda ise o zaman tercih etmesi gereken Avrupa vinil olanıdır.

Brandanın kalın olması Çin brandaya göre fiyatın daha pahalı olmasına sebebiyet vermektedir. Fakat branda uzun süreli olarak kullanılacak ise dayanıklılık bakımından Avrupa vinil kullanmak daha iyi bir tercihtir. Çin Branda gramaj olarak Avrupa vinile nazaran daha ince malzemeden oluşur. Kısa süreli bir kullanım ve uygun fiyat istenildiğinde ise Çin vinil kullanmak daha  mantıklı ve karlı bir karar olur.

Branda Fiyatları

Branda ücretleri metre kare bazında verilmektedir. Oldukça uygun fiyatlarla satılmakta olup en çok tercih edilen ürün çeşitlerinden birisidir. Brandalar, her ebatta ve ölçüde basılmaya uygundur. Ayrıca şeffaf branda fiyatları bazı unsurlara göre belirlenir. Kullanılacak brandanın boyutları, brandanın kalitesi, brandanın asılacağı yer, kuşgözü olarak isimlendirilen asma yerlerinin açılıp açılmaması gibi unsurlara göre fiyat değişiklik göstermektedir.

İMK Branda Reklam olarak en kaliteli kumaşlardan ürettiğimiz branda modellerini, en uygun fiyat garantisi ile müşterilerimize sunuyoruz. Bu sayede brandalarınızda dış etkenlere bağlı olarak solma ya da erime gibi problemler yaşamazsınız. Branda modelleri hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilirsiniz. Sitemiz üzerinden branda modellerimizi inceleyebilir, istek ve ihtiyacınıza uygun olan branda modelini firmamızda bularak kolayca satın alabilirsiniz.

branda

  İsim Soyisim
  E-Mail Adresi
  İletişim Numaranız
  Şirketiniz
  İlinizi Seçin
  Tam Adresiniz
  Seçilen Ürün:
  (Montaj sadece İstanbul içi içindir.)
  şeffaf branda
  Hotline